Share

Black House

Black House

Про проект

Нашим завданням було спроектувати одноповерховий будинок до 100 кв. м з експлуатованою покрівлею та зоною барбекю. Замовники молода сімейна пара.
Ділянка для проектування, площею 6 соток, знаходиться у передмісті Києва. Заїзд на ділянку розташований із північного боку. На півдні до території примикає лісосмуга, високі дерева затіняють половину ділянки. Будинок вирішено було розмістити саме в затіненій зоні з кількох причин: влітку дерева з південного боку створюють природну прохолоду і не перегрівають приміщення; взимку ж, скинувши листя, вони не заважають зимовому сонцю проникати в будинок і нагрівати кімнати. Також таке рішення дозволило зберегти природне освітлення території перед будинком.
Планування будинку має чітко розмежовані зони: денну, нічну та господарську. Господарська зона з гостьовим санвузлом та топковою при вході, основна денна зона кухні-їдальні та приватна зона, що складається з двох спалень, з входом з дальньої частини вітальні. Основна зона в будинку – це велика кухня-вітальня, площею 41,6 кв. м, що становить майже половину усієї площі будинку. Ця кімната виглядає ще просторішою за рахунок панорамного скління, яке візуально поєднує інтер’єр із ділянкою перед будинком. Вітальня також виконує транзитну функцію – з неї можна пройти як у спальні, так і у ванну кімнату. Відсутність класичних коридорів дозволяє раціональніше використовувати площу будинку.
ТЕП:
Площа ділянки 600 кв. м
Площа будинку:
1 поверх 104 кв. м
Тераса 27 кв. м
Експлуатована покрівля 124 кв. м